Česká verze English language German language Italian language Russian language
EBECO CZ, s.r.o.
Váš dodavatel ložisek a příslušenství, těsnění a dalších strojních součástí ... s letitou tradicí a zkušenostmi
Kvalitní zázemí, náš tým odborníků, mnohaleté zkušenosti a nabídka kvalitních produktů jsou pro Vás zárukou

Sortiment standardních ložisek

Sortiment ložisek DPI - standardní

Jednořadá kuličková ložiska

Jednořadá kuličková ložiska patří mezi najpoužívanější ložiska. Tato ložiska se dodávají v různých konstrukcích a v provedení bez krytování nebo s krytováním (ZZ, 2RS) - jednostranným, oboustranným. Krytovaná ložiska běžně naplněna tukem pro použití při teplotách -40 °C do + 100 °C. 
Dvouřadá kuličková ložiska

Jednořadá kuličková ložiska patří mezi najpoužívanější ložiska. Tato ložiska se dodávají v různých konstrukcích a v provedení bez krytování nebo s krytováním (ZZ, 2RS) - jednostranným, oboustranným. Krytovaná ložiska běžně naplněna tukem pro použití při teplotách -40 °C do + 100 °C. 
Jednořadá kuličková ložiska s kosoúhlým stykem


Tento sortiment ložisek je vzhledem ke své konstrukci vhodný pro přenos kombinovaného zatížení, tam kde současně působí radiální i axiální síly.
Axiální kuličková ložiska


Axiální kuličková ložiska jsou rozebiratelná, skládají se z hřídelového kroužku, klece s kuličkami a tělesa kroužku.  
Dvouřadá kuličková ložiska s kosouhlým stykem


Konstrukce těchto ložisek je provedena tak, aby ložiska dokázala vyrovnávat nesouososti nebo průhyb hřídele vůči uložení. Ložiska mají na vnějším kroužku jednu společnou oběžnou dráhu a dvě řady kuliček.
Kuželíková ložiska


Tato ložiska splňují vysoké nároky na výkon a přenos sil v uloženích, kde jsou vystavena působení velkých kombinovaných zatížení a momentů. Existuje celá ředa kuželíkových ložisek a také velká škála jejich použití.
Válečková ložiska


Tato ložiska jsou konstrukčně vyvinuta tak, aby byla schopna přenášet vysoká radiální zatížení při vysokých otáčkách. Existuje velmi široký sortiment válečkových ložisek.
Soudečková ložiska


Soudečková ložiska jsou pro svojí konstrukci těžko nahraditelná. Mají jednu nebo dvě řady soudečků a společnou oběžnou dráhu vnějšího kroužku, ložiska jsou nakpápěcí a mohou tedy vyrovnávat nesouosost nebo průhyb hřídel vzhledem k uložení. Ložiska jsou schopna přenášet i axiální zatížení v obou směrech.
Upínací ložiska DPI


Tyto ložiskové jednotky se používají převážně v zemědělství, strojírenství, textilním a potravinářském průmyslu, na dopravnících a různých jiných linkách. Existuje celá škála upínacích ložisek.
Ložiskové domečky


Ložiskové domečky - ložisková uložení DPI.
Kloubová ložiska a kloubové hlavy


KLoubová ložiska se vyznačují vysokou únosností a jsou vyrobena v různých kombinacích kluzných povrchů (ocel - ocel, ocel - bronz, PTFE).
Ložiska jsou schopna vyrovnávat nesouosost a mohou vykonávat kyvný pohyb.
Příslušenství ložisek


V této kapitole jsou uvedeny upínací pouzdra, stahovací pouzdra, KM matice a MB podložky.