Česká verze English language German language Italian language Russian language
EBECO CZ, s.r.o.
Váš dodavatel ložisek a příslušenství, těsnění a dalších strojních součástí ... s letitou tradicí a zkušenostmi
Kvalitní zázemí, náš tým odborníků, mnohaleté zkušenosti a nabídka kvalitních produktů jsou pro Vás zárukou

Lineární technika

Lineární technika obsahuje součásti zajišťující realizaci přímočarého pohybu v různých aplikacích. Jsme dodavatelem a distributorem lineární techniky firem CRB a HIWIN. Veškerý sortiment výrobků je vyráběn ve striktní shodě s ČSN EN ISO 9001:2009. Lineární technika nachází široké uplatnění v mnoha oblastech strojírenství, dřevozpracujícího, potravinářského, papírenského průmyslu, v zemědělství, v důlním průmyslu, ve výrobě manipulačních a jednoúčelových strojů, CNC zařízení atd. Zajišťujeme technickou podporu, včetně návrhu a projektování.

Přehled výrobků - lineární technika

  - Vodící tyče                                - Lineární sety                  - Kuličkové šrouby
  - Uchycení a podpěry tyčí        - Lineární vedení              - Trapézové šrouby     
  - Kuličková vedení                    - Lineární moduly             - Kladky a rolny
                                      
 
 
Lineární vedení a kuličkové šrouby

Lineární vedení umožňují velmi přesný přímočarý lineární pohyb pomocí valivých elementů. Tyto valivé elementy, jimiž jsou kuličky nebo válečky obíhají v broušených a kalených drahách vozíků a kolejnice. Kuličkové šrouby se používají pro převod rotačního pohybu na přímočarý.
 
Vodící tyče pro lineární vedení

Přesné tyče pro lineární techniku se používají pro různé aplikace a to jak standardní, tak speciální. Dodáváme přesné vodící tyče z různých materálů, a v potřebných délkách, event. úpravách dle přání zákazníka.
 
Kuličková vedení

Kuličková vedení a kuličková pouzdra poskytují přesné vedení lineárního pohybu. Díky přesné výrobě a velmi nízkým tolerancím a standardními velikostmi jsou kuličková pouzdra velmi výhodné pro uživatele.
Lineární sety - lineární uložení

Lineární sety jsou hliníkové nebo litinové domečky - uložení s kuličkovými nebo kluznými pouzdry. Linerní sety se dodávají v mnoha provedeních - uzavřené, otevřené, naříznuté s různými druhy kuličkových  pouzder.Uchycení a podpěry vodících tyčí

Nabízíme různé druhy podpěr z oceli, legovaného hliníku nebo z hliníkového taženého profilu. Jedná se o uchycení Compact, přírubové, patkové, tandemové, o podpěry nízké, vysoké, ploché, patkové, a o kompletní vedení.
Trapézové šrouby a matice

Trapezové šrouby a matice se používají pro vytvoření lineárního pohybu a jsou cenově výhodnou alternativou ke kuličkovým šroubům.
Široká rozměrová škála tyčí (pravé i levé), různé typy matic - cylindrické, obrubové, šestiuheklníkové, čtvercové, z různých materiálů - ocel, inox A1-303, bronz, mosaz, plast.